System przywoławczy cena i użytek w szpitalach

Nowoczesne systemy przywoławcze – http://www.lrspoland.pl/ – stosowane są w wielu branżach, gdyż pozwalają one na wygodne komunikowania się i adekwatne reagowania na potrzeby innych osób (np. klientów lub pacjentów). Jednym z miejsc, które są chętnie wykorzystywane, są szpitale. Dlaczego akurat tam wykorzystuje się systemy przywoławcze?

System przywoławczy cena i zalety

Istotą systemu przywoławczego jest to, że znacznie usprawniania on komunikację i nadaje jej zupełnie nową jakość. Taki system składa się zazwyczaj z szeregu paneli i przycisków przyzywowych, które łączą konkretne miejsce przy pomocy poszczególnych elementów systemu. Dzięki temu możliwe jest łatwe i wygodne porozumiewanie się, a także sygnalizowanie swoich potrzeb (przez odbiorców danych produktów lub usług). Kiedy w grę wchodzi system przywoławczy cena nie jest zbyt wygórowana, gdy na przykład paiger można zakupić w cenie wahającej się między 200 a 300 złotymi, a oprogramowanie całej sieci przywoławczej można zakupić za około 2,5 tysiąca złotych.

Jeśli chodzi o zalety systemów przywoławczych to zaliczyć do nich można:
– Uniwersalność: sprawdzają się one w naprawdę wielu branżach,
– Skutecznie usprawniają proces komunikacji,
– Doskonale spełniają swoje zadanie w służbie zdrowia (z ich zalet korzystają np. szpitale, prywatne kliniki, centra rehabilitacyjne czy domy opieki społecznej),
– Sprawdzają się w sektorze gastronomicznym: stosowanie ich w restauracjach albo kawiarniach podnosi jakość obsługi (kelnera można przywołać kiedy się tylko tego potrzebuje),
– Sprawdzają się w dużych firmach, gdzie zachodzi potrzeba podnoszenia jakości komunikacji.
– Są proste w obsłudze, co pozwala na korzystanie z nich każdemu: zarówno dziecku, jaki i osobie starszej, schorowanej a nawet niepełnosprawnej.
– Są elastyczne: mnogość opcji sprawia, że każdy może wybrać taki system, jakiego akurat potrzebuje i później dowolnie go skonfigurować. Co więcej, także w trakcie użytkowania możliwe jest dodawanie kolejnych funkcjonalności, zwiększając tym samym efektywność działania całego systemu i dopasowując go do zmieniających się potrzeb rynku oraz oczekiwań odbiorców.

Korzyścią jest oczywiście również to, że jeśli chodzi o system przywoławczy cena nie jest bardzo wysoka zważając, jakie niesie on ze sobą zalety.

System przywoławczy w służbie zdrowia

Wszyscy pracownicy szpitali muszą mierzyć się z tym, że swoje pracownicze zadania wykonują na dość rozległej powierzchni użytkowej. W związku z tym nie zawsze mogą być dostępni tam, gdzie są akurat niezbędni i nie sposób jest ich po prostu zawołać w normalny sposób. Jednak obecny rozwój technologiczny znalazł na to sposób i są nim właśnie szpitalne systemy przywoławcze. To dzięki nim pacjenci mogą dać znać pielęgniarkom i lekarzom znać, że potrzebują ich pomocy, a personel od razu wie, z której sali wezwanie zostało do nich przesłane. Taki system natychmiastowo wysyła informacje między jednym a drugim punktem w szpitalu. Odbywa się to zazwyczaj między pokojami a salami, jednak czasami także między budynkami.

Powiadamianie personelu może odbywać się na dwa sposoby. Po pierwsze – akustycznie: poprzez brzęczenie lub inny dźwięk. Po drugie – świetlnie: poprzez zapalanie się na panelu odpowiednich lampek. Cały mechanizm uruchamiany jest przez danego pacjenta przy pomocy przycisku przywoławczego, który znajduje się na przykład na ścianie obok łóżka albo w okolicach ramy łóżka szpitalnego (jest to zależne od decyzji zarządu konkretnego szpitala). Najważniejsze jest oczywiście, by znajdował się on w miejscu doskonale widocznym i łatwo dostępnym dla pacjenta.

Po użyciu przycisku, w pokoju pielęgniarskim na specjalnym panelu pojawia się informacja o tym, który konkretnie pacjent potrzebuje w danym momencie pomocy. W szpitalach najczęściej stosuje się tradycyjne systemy z połączeniami kablowymi. Jednakże, wraz z rozwojem technicznym, coraz częściej pojawiają się systemy bezprzewodowe to znaczy takie oparte na połączeniach sieciowych i technologii IP. Tutaj urządzenia podłącza się na przykład w bezpośredni sposób do gniazdek telefonicznych. Szpitalne systemy przywoławcze są w pewnym sensie podstawą funkcjonowania tychże placówek i niezwykle trudno byłoby się bez nich obyć. I tutaj, jeśli chodzi o system przywoławczy cena nie odbiega od podanych wyżej norm.