Software contact center pomoże przy kontakcie z klientem

Odpowiedni kontakt z klientem to klucz do sukcesu wielu firm. Trzeba zatem zadbać o odpowiednie narzędzia, ponieważ to one mogą pomóc konsultantom poprowadzić rozmowę w taki sposób, żeby klienci chcieli wracać na zakupy nie tylko ze względu na atrakcyjne ceny, ale również dobry kontakt.

Personalizacja jest istotna

Przede wszystkim liczy się personalizacja rozmowy. Najczęściej bowiem osoba, która dzwoni do firmy musi się przedstawiać. A co, jeśli konsultant odbiera telefon słowami „dzień dobry panie Marku…”, od razu pan Marek jest lepiej nastawiony do całej rozmowy, w końcu nie jest anonimowy i firma wie, kto do niej dzwoni. Następnie, dzięki temu, że wprowadzimy software contact center, możemy również bardzo szybko dostarczyć konsultantowi informacji o panie Marku, jakie zakupy zrobił w firmie, czy miał jakieś uwagi, czy zdarzyły się reklamacje albo czy były już kontakty z nim. Co więcej, najlepsi konsultanci mogą również poznać sytuacje rodzinną, pracowniczą czy wszelkie inne informacje, które następnie pojawią się w bazie danych i będzie można wykorzystać je podczas kolejnych rozmów z panem Markiem, albo gdy będziemy chcieli znowu mu coś sprzedać. Takie podejście do biznesu na pewno ułatwi złapanie dobrego kontaktu z klientem, a gdy ten przekona się do naszej firmy, na pewno chętniej będzie do niej wracać. Badania dowiodły, że nawet siedemdziesiąt procent klientów sklepów, to klienci powracający, a więc jest o co walczyć w tym obszarze.

Łącz klienta z odpowiednim konsultantem

Kolejkowanie połączeń to usługa, która powinna nas zainteresować, jeśli wybieramy software contact center. Przede wszystkim pozwala to na zmniejszenie odrzuceń połączenia. Jeżeli klient za długo oczekuje na połączenie, może się zniechęcić. Jeśli natomiast otrzyma informację, że konsultant za chwilę do niego oddzwoni, może spokojnie zająć się swoimi sprawami, a do tematu wrócić, gdy zadzwoni do niego telefon. Poza tym, rozpoznawanie numerów pomoże łączyć klienta z konsultantem, z którym wcześniej miał on już kontakt lub którego wysoko ocenił, jeśli chodzi o jakość usług. Dzięki temu łatwiej jest zarówno konsultantowi, ponieważ ma już wypracowaną formę kontaktu z klientem, jak również klientowi, który czuje się traktowany indywidualnie, ze względu na to, że konsultant go pamięta i często kojarzy również sprawę, z którymi dzwoni. Jeśli nawet tak nie jest naprawdę, to otwarta baza danych pozwala konsultantowi szybko zorientować się w temacie, bez potrzeby wypytywania o wszystko na nowo klienta.