Skorzystaj z nowoczesnych możliwości i zainwestuj w program call center w chmurze

Coraz częściej swój biznes można prowadzić z różnych miejscach na ziemi, dzięki rozwiązaniom powiązanym z powszechnie obecnym internetem. Tak samo jest w przypadku call center, ponieważ agenci wcale nie muszą znajdować się w siedzibie firmy, aby móc dla niej pracować. Dlaczego warto mieć systemy w chmurze?

Pracownicy znajdujący się w całej Polsce

Najczęściej po system w chmurze sięgają te firmy, które chcą, aby konsultanci mogli pracować z domu lub innego miejsca niż siedziba główna. Dzięki temu, że program call center znajduje się w chmurze, można zatrudniać pracowników z całej Polski, którzy zdalnie będą dla nas pracować. To rozwiązanie świetnie sprawdza się na przykład w przypadku osób niepełnosprawnych, którzy nie muszą kłopotać się dojazdami, a wciąż mogą być aktywni zawodowo. Plusem takiego rozwiązanie jest możliwość stałego monitorowania pracy agentów, gdziekolwiek nie znajdowałby się ich przełożony.

Dodatkowe korzyści z internetowych rozwiązań

Praca zdalna to jeden z głównych powodów, dlaczego przedsiębiorstwa decydują się zakupić program dostępny w chmurze. Jednak nie jest jedyny. Okazuje się bowiem, że również w przypadku pracy stacjonarnej, systemy te sprawdzają się idealnie. Przede wszystkim w każdej chwili można zwiększyć liczbę stanowisk. Nie tylko w przypadku rozwoju firmy, ale również gdy przychodzi tzw. „gorący okres” na przykład przedświąteczny. Oprócz tego, dla przedsiębiorstwa jest to wymierna oszczędność, ponieważ nie trzeba inwestować w sprzęt informatyczny czy zatrudniać dodatkowych osób do jego obsługi. Poza tym firma nie musi się martwić o aktualizację oprogramowań.

Łatwość w obsłudze i mniejsze koszty

Dzięki temu, że program call center dostępny jest w chmurze, bardzo łatwo możemy go wdrożyć w naszej firmie. Nie ma przy tym konieczności zakupu czy instalacji dodatkowych sprzętów. Co więcej, firma sprzedająca taką usługę oferuje jej integrację z systemami, które są już w przedsiębiorstwie wdrożone, jak na przykład CRM. Warto tutaj wspomnieć, że posiadając platformę API, te działania będą jeszcze sprawniejsze. Poza tym do korzystania z niego potrzebne jest tylko łącze internetowe. W przypadku pracy stacjonarnej, na przykład w open space, również sprawdzą się słuchawki. Dla zarządu na pewno istotne będzie również to, że płatności za usługę dokonywane są zwykle miesięcznie i są nieodłącznie powiązane z liczbą obsługiwanych stanowisk. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze, w przypadku zmian kadrowych w firmie.