Oprogramowanie software call center pomaga zwiększyć sprzedaż

Oprogramowanie call center bardzo pomaga w podniesieniu wskaźnika sprzedaży. Bez niego prowadzenie działu obsługi klienta jest nieefektywne, a wiele połączeń przepada. Stąd tak ważne jest, by zainwestować w nowoczesne rozwiązania. Dowiedz się, w czym one pomagają?

Kolejkowanie połączeń to szybsza obsługa

Bardzo ważną funkcją jest kolejkowanie połączeń. Polega ona na tym, że połączenie jest automatycznie przekierowywane do kompetentnego działu lub też konsultanta. Dzięki temu odpowiedź jest udzielana szybko, bo agent odpowiada konkretnie na dane pytanie i jest obeznany w temacie. Najczęściej takie rozmowy są przełączane według specjalizacji lub też do agentów, którzy już rozmawiali z klientem i go kojarzą. Dzięki temu sprawy są zamykane często już podczas jednego kontaktu. To znacznie zwiększa zadowolenie klientów, którzy nie są odsyłani od konsultanta do konsultanta i nie tracą dużo czasu na połączenie z działem obsługi.

Żadne połączenie ci nie przepadnie

Nowoczesne oprogramowanie typu software call center to również dobry sposób na to, by nie utracić połączeń. Jeśli klient nie będzie mógł się połączyć, np. z powodu zbyt długiego oczekiwania na linii, system automatycznie do niego oddzwoni. Dzięki temu żaden kontakt nie przepadnie, Dodatkową zaletą jest fakt, że klient może się czuć doceniony, bo firma sama do niego oddzwania i być może chętniej zdecyduje się na podpisanie umowy czy też zakup produktu.

Zaproponuj spersonalizowaną ofertę

Zaawanasowane rozwiązania technologiczne są również bardzo przydatne, jeśli chodzi o dopasowanie oferty handlowej. Konsultanci mają bowiem do wglądu pełną historię klienta. Na podstawie jego wcześniejszych zakupów, a także indywidualnych preferencji są w stanie przygotować dobrze skonfigurowaną propozycję. To znacznie zwiększa prawdopodobieństwo podjęcia decyzji zakupowej, bo klient dostaje optymalną propozycję dostosowaną do jego potrzeb i indywidualnych preferencji.

Opracuj dobrą strategię komunikacyjną

Oprogramowanie typu software call center pomaga również w analizie danych z poprzednich kampanii i na tej podstawie przygotowanie dobrego skryptu rozmów. Żeby sprawdzić, czy obrana strategia jest dobra, menedżerowie muszą przesłuchać rozmowy konsultantów i wyciągnąć odpowiednie wnioski. Może okazać się, że większość rozmów „zacina się” w jednym miejscu, które wymaga naprawy. Szczegółowa analiza nagrań pomaga w dopracowaniu materiałów dla konsultantów i przyczynia się do zwiększenia współczynnika sprzedaży.