Oprogramowanie dla call center, czyli co warto wiedzieć o software contact center

Co to jest software contact center? Czemu tak chętnie jest on używany w branży call center? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.

Co warto wiedzieć o call center?

Contact center to obecnie bardzo popularna platforma obsługi klienta. Kontakt telefoniczny znacznie ułatwia kontakt z klientami w różnych sprawach, pozwala na dużą oszczędność czasu i pieniędzy, które trzeba byłoby poświęcić na zbudowanie stacjonarnej siedziby i jej obsługę. Ponadto, dzięki obsłudze telefonicznej klientów mamy możliwość dotarcia do większej liczby ludzi niż za pomocą innych środków przekazu. Biura call center są to stanowiska pracownicze wyposażone w komputer wyposażonych w specjalną bazę danych, za której pomocą konsultant łączy się z potencjalnym klientem. W zależności od rodzaju pracy konsultanta, może on tylko wykonywać połączenia przychodzące, bez możliwości oddzwonienia klienta do konsultanta, lub odbierać i wykonywać takie połączenia.

Fenomen software contact center

W przypadku połączeń wychodzących konieczne jest software contact center czyli specjalne oprogramowanie dla firm zajmujących się telefoniczną obsługa klienta. To oprogramowanie komputerowe, które przede wszystkim ma charakter gromadzenia baz danych potencjalnych klientów. Dane te zawierają przede wszystkim numer telefonu klienta, dzięki czemu konsultant po kliknięciu w dany kontakt od razu nawiązuje z nim połączenie. Takie oprogramowanie jest bardzo wygodne – posiada możliwość zapisania notatki służbowej z rozmowy, nagrania tej rozmowy, wyciszenia jej, przeniesienia na inną godzinę – przy czym o umówionej porze system może sam zacząć wybierać połączenie. Oprogramowanie takie jest bardzo intuicyjne i daje nam wiele możliwości sprawnej obsługi naszego klienta. Sprawność software contact center jest bardzo wysoka i taka być powinna, zważywszy że standardowy konsultant call center każdego dnia wykonuje około stu połączeń. Wdrożenie takiego oprogramowania do biura telemarketingu jest bardzo proste i wygodne. Bez niego niemożliwe byłoby założenie biura typu call center, które polega przede wszystkim na sprawnym wykonywaniu połączeń telefonicznych do osób z całego kraju i oferowania im ciekawych usług klientów, w których imieniu dzwonimy.