Kontrola przepływu towarów i przepływu informacji – czytnik kart zbliżeniowych

Prowadzenie dużej firmy, gdzie konieczne jest kontrolowanie wielu działów, jest trudne. Rozbudowane komórki organizacyjne firmy, poszczególne działy, sposób dostępu do sprzętu firmowego czy wydawania towaru klientom, wymagają kontroli. Wiele firm przez lata działalności wypracowało własny system kontrolingu. Bywa jednak, że jest on nieszczelny, a skutki braku należytej kontroli są dostrzegane dopiero po wielu miesiącach, kiedy straty finansowe są znaczne.

Nowoczesny i skuteczny sposób pracy

Nowoczesnym i skutecznym sposobem na kontrolę nad na przykład przepływem dokumentów, wydaniami z magazynu jest wprowadzenie dokładnego systemu ewidencji, jakim jest czytnik kart zbliżeniowych. Większość osób kojarzy tę nazwę jedynie z przyjmowaniem płatności za drobne zakupy. Jednak czytnik zbliżeniowy występuje w różnych odsłonach w tym, jako doskonały sposób kontroli w firmie.

Prowadząc działalność usługową lub handlową, dopuszczając pracowników do wglądu w istotne dla firmy dokumenty, mamy możliwość dokładnego monitorowania przepływu zarówno towarów, jak i informacji.

Niepozorne urządzenie, które pozwala kontrolować pracę

Czytnik z powodzeniem może kontrolować wydawanie z magazynu towarów – pracownik odpowiedzialny przykłada kartę do czytnika i rejestruje zdarzenie. Również jeśli sprzęt typu tablet czy laptop jest użytkowany w firmie przez kilka osób zamiennie, wprowadzenie ewidencji pobrań dzięki zamontowaniu czytnika do kart zbliżeniowych sprawi, że w przypadku usterki sprzętu łatwo będzie wskazać osobę za to odpowiedzialną.

Czytnik kart zbliżeniowych to niewielkie urządzenie, które instalowane jest w dowolnym miejscu. W zależności jaką funkcję ma spełniać i jaki rodzaj zdarzeń rejestrować, można zamontować go w miejscu, który będzie najbardziej wygodny dla pracownika.

Czytniki kart zbliżeniowych sprawdzą się również w firmach, które organizują na przykład szkolenia, czy duże imprezy masowe. System rejestracji uczestników, za pomocą specjalnych kart lub opasek precyzyjnie określi liczbę osób biorących udział w wydarzeniu, co pozwoli na dokładne rozliczenia z firmą zlecająca organizację imprezy.