W czym pomaga program do obsługi hotelu?

Nie sposób sobie wyobrazić, aby jakikolwiek hotel mógł dziś działać bez programu do obsługi hotelu – http://www.chart.pl/. Niemniej jednak, program do obsługi hotelu powinien być dopasowany pod potrzeby konkretnej placówki. Należ o tym pamiętać, aby zapewnić sprawne działanie hotelu. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, w czym pomaga dobre oprogramowanie.

Program do obsługi hotelu małego i dużego

Pierwsza sprawa to rozmiar hotelu. Zupełnie innego programu potrzeba w dużym, wielopiętrowym hotelu, w którym świadczone są dziesiątki dodatkowych usług, a innego w małym hoteliku. Rzecz w tym, iż jeśli hotel jest duży, program do obsługi hotelu musi posiadać wiele dodatkowych modułów obsługujących chociażby SPA, czy też basen bądź pole golfowe. Jeśli mowa o niewielkim hotelu bez takich udogodnień, to wystarczą podstawowe funkcje oprogramowania.

Sprawna rezerwacja

Niewątpliwie wśród najważniejszych zadań programu od obsługi hotelu jest zapewnienie sprawnej rezerwacji. Chodzi o to, aby system na bieżąco zapisywał wszystkie rezerwacje, pochodzące z różnych źródeł. Rzecz w tym, że dzisiaj rezerwacji w hotelach można dokonywać na wiele sposobów. Najczęściej rezerwuje się pokoje przez Internet, jednak również internecie jest kilak opcji do wyboru. Zwykle można zarezerwować pokój przez stronę hotelu, ale również przez kilka portali pośredniczących. Zadaniem programu jest integracja wszystkich rezerwacji. Chodzi o to, aby po zarezerwowaniu pokoju, został on wycofany z oferty na wszystkich stronach.

Ułatwienia dla personelu

Niewątpliwie program do obsługi hotelu przede wszystkim ułatwia pracę personelu. Dzięki sprawnie działającemu programowi pracownicy recepcji wiedzą dokładnie z czego podczas pobytu korzystali poszczególni goście i jaki rachunek należy wygenerować. System bowiem zlicza wszystko samodzielnie.

Ponadto, również ekipa sprzątająca ma mocno ułatwione zadanie. Jeśli bowiem program do obsługi hotelu rejestruje zamykanie drzwi w pokojach, to zawsze wiadomo, czy są one puste czy też nie. Ułatwia to rozplanowanie sprzątania, które nie uprzykrza w żaden sposób pobytu gości w hotelu.