CRM call center możesz połączyć z oprogramowaniem. Jakie są tego zalety?

Efektywny dział contact center to podstawa w firmach, które stawiają na sprzedaż telefoniczną. Nowoczesne oprogramowanie tworzone jest po to, aby można było w szybszym czasie pozyskiwać większą liczbę klientów. Połączenie z bazą danych jeszcze bardziej ułatwia ten proces.

Dobre zarządzanie bazą danych

W obecnych czasach coraz częściej dla klientów liczy się wielokanałowość (omni-channel) w komunikacji. Dzięki temu mogą oni bowiem wybierać, w zależności od swojej potrzeby, czy chcą kontaktować się z firmą za pomocą tradycyjnego telefonu, czy wolą wybrać bardziej nowoczesne formy, jak czat, email, formularz kontaktowy albo nawet social media. Łącząc oprogramowanie z CRM call center, możemy informacje o kolejnych kontaktach z klientem mieć na bieżąco wprowadzane do bazy. Jeżeli więc klient napisze maila, pojawi się to w karcie informacyjnej na jego temat i będzie dostępne dla wszystkich agentów. Co ważne, konsultanci mogą dzięki temu zapisywać przebiegi kontaktów i ustalenia, jakie zostały przez ten czas poczynione. Dzięki temu klient nie ma wrażenia, że przy każdym kontakcie musi się powtarzać, a do tego widzi, że pracownicy kojarzą jego sprawę i posuwa się ona na przód. Takie kontakty ułatwiają później tworzenie spersonalizowanych działań marketingowych, które przynoszą następnie duże sukcesy na rynku.

Nagrywanie rozmów i szkolenie

Ważnym argumentem jest również to, że przy nagrywaniu rozmów, CRM call center daje nam możliwość odnalezienia zaznaczonych najbardziej newralgicznych momentów. Dzięki temu, przełożeni nie muszą odsłuchiwać całych skryptów, a tylko najważniejsze części. Co ważne, tagowanie podczas rozmowy, dzięki oprogramowaniu contact center, odbywa się automatycznie, a konsultant nie musi sobie tym zawracać głowy, który musi tylko zaznaczyć odpowiednie pola w skrypcie rozmowy. Pozwala to również na lepsze przygotowanie szkoleń dla pracowników, ponieważ puszczane są im najważniejsze momenty. Można też szybciej odnaleźć je wśród wielu godzin rozmów. W systemie możemy również zaznaczać, jak zakończyła się rozmowa, co podczas szkoleń można wykorzystać, aby sprawdzić skrypt i ewentualnie zmodyfikować go tak, żeby rozmowy te były bardziej efektywne i kończyły się sukcesem. Na koniec, dla przełożonych jest to również łatwiejsza możliwość oceniania pracowników i sprawdzania ich postępów.