Chcesz poprawić jakość obsługi? Zainwestuj w crm web based software

Prowadzisz sklep internetowy? Musisz wiedzieć, że konkurencja jest spora. Nie wystarczy, że dasz zaporową cenę. Musisz zadbać o poziom obsługi klientów. Tylko w ten sposób będziesz mógł się wybić w branży. Dowiedz się, jak to zrobić.

Zadbaj o stałych klientów. To się opłaca

Warto dbać o lojalnych klientów, bo są oni bardzo cenni. Z każdym kolejnym zakupem wydają coraz więcej, a prawdopodobieństwo konwersji jest w ich przypadku 9-krotnie wyższe. Powracających konsumentów doceniają również światowi giganci e-handlu. Nic dziwnego, bo ich zakupy to średnio 75% przychodów firmy (raport RJMetric 2014). Oprócz ceny, która oczywiście jest ważna i nie może odstawać od średnich widełków rynkowych, należy zatroszczyć się o obsługę. W obecnych czasach bez nowoczesnych narzędzi, jak np. crm web based software, nie można tego zrobić profesjonalnie. Zaawansowane technologie to konieczność. Jeśli poważnie myślisz o swoim biznesie, musisz w nie zainwestować.

Zwróć uwagę na szybkość reakcji na zapytanie i personalizację

Współczesny klient jest bardzo wymagający, ale jeśli sprosta się jego oczekiwaniom, można liczyć na to, że w przyszłości również zrobi zakupy w twoim sklepie. Co istotne, cena wcale nie musi być najniższa. Jeśli różnica jest niewielka, a konsument jest zadowolony z obsługi, prawdopodobnie zamówi towar w sklepie, z którym współpracował wcześniej i został dobrze obsłużony. Klienci chcą by ich zamówienie było szybko zrealizowane. Czas załatwienia sprawy czy też oczekiwania na kontakt z konsultantem jest istotny dla 89% użytkowników (Loudhouse 2013). Klienci chcą być również kojarzeni, jeśli to już ich kolejny kontakt z daną firmą. Żeby temu sprostać, koniecznie trzeba zainwestować w nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne, jak dobry program call center i zintegrowane z nim oprogramowanie typu crm web based software.

Postaw na odpowiednie narzędzia

Nowoczesne systemy teleinformatyczne są bardzo zaawansowane. Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania warto wziąć pod uwagę narzędzia, które konsultanci będą mieli do dyspozycji. Niezwykle ważny jest crm, w którym można robić notatki na temat rozmów. Dzięki temu, niezależnie czy dany pracownik sklepu internetowego rozmawiał już z klientem czy nie, może szybko poznać jego preferencje zakupowe, oczekiwania, potrzeby. W ten sposób jest w stanie przygotować spersonalizowaną ofertę. Istotne są też funkcje automatycznego oddzwaniania, a także identyfikacji numeru, które znacznie usprawniają kontakt i zapobiegają odrzuceniom. Jeśli konsument nie będzie się potrafił skontaktować z daną firmą, najprawdopodobniej przejdzie do konkurencji, a do tego zdecydowanie nie warto dopuszczać.