Jaką centralę telefoniczną warto mieć w call center?

Wybierając centralę telefoniczną możemy zdecydować się na opcję stacjonarną, znaną już od dawna lub nowocześniejszą formę centrali wirtualnej. Warto przy wyborze wziąć pod uwagę to, jaki zakres funkcji będzie posiadać nasza centrala, jej niezawodność, możliwość rozbudowy, łatwość korzystania, a także koszty, jakie będziemy musieli w związku z nią ponieść. Na co zatem warto się zdecydować?

Obniż koszty decydując się na wirtualną centralę telefoniczną

Nie ma co ukrywać, że w każdym dziale call center, nie chcemy wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Dlatego też warto zastanowić się nad wyborem wirtualnej centrali telefonicznej, ponieważ możemy dzięki niej obniżyć koszty. Począwszy od tego, że już na początku oszczędzamy, ponieważ nie musimy kupować sprzętu do centrali telefonicznej, a instalacja rozwiązania wirtualnego trwa zaledwie kilka godzin. W trakcie użytkowania firma nie musi przejmować się dodatkowymi kosztami, jak pomieszczenie dla centrali, jej serwis czy modernizacja. Za wszystko odpowiada dostawca usługi, a więc nie musimy nawet płacić serwisantowi.

Najłatwiejsza rozbudowa centrali

Niezwykle istotne jest to, że wirtualna centrala telefoniczna jest łatwiejsza w rozbudowie. Niezależnie od tego czy firma chce zwiększyć liczbę pracowników, otworzyć kolejny oddział firmy czy może przenieść się w inne miejsce, wirtualna centrala zostanie w łatwy sposób rozbudowana. Nie trzeba kupować nowej centrali czy rozbudowywać starej albo nawet przenosić jej w nowe miejsce, wszystko dostępne jest dzięki sieci internetowej, tym samym w przypadku, gdy firma potrzebuje więcej numerów telefonów, po prostu zgłasza to dostawcy i wykupuje kolejne licencje. Przy rozbudowie zatrudnienia jest to kolejna oszczędność kosztów, ponieważ nie trzeba płacić za dodatkowe okablowanie i podpinanie do centrali.

Intuicyjność w użytkowaniu

Wirtualna centrala telefoniczna daje call center szereg ułatwień. Począwszy od tego, że firma nie musi zajmować się sprzętem związanym z centralą, bo za wszystko odpowiada dostawca, a przedsiębiorstwo otrzymuje gotowe rozwiązania przez internet. Poza tym istnieje dzięki niej możliwość pracy zdalnej przez pracowników. Pamiętajmy również, że w tym rozwiązaniu numery telefonów są niezależne od lokalizacji. Jeżeli więc chcemy mieć numer z kierunkowym do stolicy, nie mając tam nawet biura, nie ma z tym żadnego problemu.