3 powody, dla których warto zainwestować w system rejestracji zgłoszeń?

Prowadzisz dział call center, a mimo to efekty prac nie są zadowalające? Może warto zainwestować w system usprawniający obsługę i pomagający podnieść konwersję. Dowiedz się, w czym takie rozwiązanie może pomóc.

Spersonalizowany kontakt, większy wskaźnik konwersji

Przede wszystkim system rejestracji zgłoszeń umożliwia szybki i spersonalizowany kontakt. To dlatego, że konsultanci mają do dyspozycji przydatne funkcje. Mogą przykładowo zostawić notkę z rozmowy z klienta, by poczynione ustalenia były znane także innym pracownikom. Dodatkowo mają wgląd do pełnej historii transakcji. Tym samym mogą zaproponować atrakcyjne rozwiązanie, na postawie wcześniejszych zakupów. Łatwiej tym sposobem dobrać produkt dostosowany do preferencji i oczekiwań klientów. To oczywiście wpływa na współczynnik konwersji, bo klient otrzymuje ofertę dopasowaną do jego indywidualnych preferencji. Nie bez znaczenie jest też bardziej spersonalizowany kontakt. System rejestracji zgłoszeń to prawdziwe źródło informacji, dzięki którym konsultant może pozwolić sobie na lepszy kontakt z klientem. Nie musi wyciągać od niego wielu danych, bo większość potrzebnych rzeczy widzi w systemie, z którego korzysta.

Skalowalność stanowisk, nieduże koszty wdrożenia

Dużym plusem tego typu rozwiązań jest przede wszystkim skalowalność stanowisk. Do obsługi programu nie trzeba inwestować w dodatkowy sprzęt. Tak naprawdę wystarczy jedynie komputer z dostępem do internetu, by obsługiwać system rejestracji zgłoszeń. To bardzo duże ułatwienie. Co ważne, abonament za obsługę tego typu rozwiązań jest uzależniony od ilości stanowisk, na których jest zainstalowany system. Tym samym można dopasować koszty do faktycznego zapotrzebowania. W miesiącach sezonowych, gdzie potrzeba większej ilości agentów do obsługi połączeń można zatrudnić pracowników tymczasowych i zwiększyć comiesięczne opłaty, a kiedy popyt się zmniejszy, można z powrotem wrócić do poprzedniej liczby pracowników.

Możliwość pracy z dowolnego miejsca…

W końcu kolejną zaletą nowoczesnych systemów jest możliwość pracy z dowolnego miejsca. Połączenie można wykonywać i odbierać z domu lub w trakcie podróży. To duże ułatwienie zarówno dla pracowników, jak i kadry menadżerskiej. W pierwszym przypadku możliwy jest elastyczny grafik, co pozwala na kontakt również o niestandardowych porach, a w drugim pozwala na sprawdzanie efektów prowadzonych kampanii. To wszystko wpływa na płynność obsługi w dziale contact center.