3 powody, dla których warto zainwestować w software contact center?

Szukasz dobrego sposobu na to, by zwiększyć sprzedaż w dziale obsługi klienta? Zainwestuj w nowoczesne oprogramowanie do telemarketingu i popraw jakość swoich usług. W ten sposób wiele osiągniesz i do tego zyskasz wielu lojalnych klientów. Dowiedz się, w czym może pomóc takie rozwiązanie.

Więcej odebranych połączeń

Przede wszystkim, software contact center to więcej odebranych połączeń w podobnym czasie. Dzieje się tak dlatego, że oprogramowanie ma wiele przydatnych funkcji, jak np. kolejkowanie połączeń, które w dużym skrócie polega na tym, że rozmowa będzie automatycznie przekazywana do kompetentnego konsultanta, który szybko rozwiąże nasz problem. To bardzo ważne, gdyż klienci nie lubią dugo oczekiwać na połączenie. Chcą, by ich sprawa była załatwiana jak najszybciej. Co ważne, maja do tego pełne prawo i trzeba im to zapewnić. W przeciwnym razie mogą udać się do konkurencji, a to sytuacja, która w żadnym razie nie powinna mieć miejsca. Tymczasem kolejkowanie rozmów to bardzo dobry sposób na to, by szybko udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Z jednej strony to zaleta dla samej firmy, bo w ten sposób jeden klient nie dzwoni kilka razy i nie blokuje linii, a z drugiej strony klient od razu otrzymuje odpowiedź na zapytanie.

Brak utraty połączeń

Poza tym, oprogramowanie software contact center to także sposób na to, by nie dopuścić do utraty połączeń. System automatycznie oddzwania do osoby, której z różnych przyczyn nie udało się załatwić potrzebnych rzeczy. Często nie udało się jej dodzwonić z powodów technicznych, a bywa i tak, że kolejka na połączenie była tak duga, ze zrezygnował. W takiej sytuacji system oddzwania automatycznie. Tym samym zapobiega się uracie cennych leadów. Nigdy przecież nie mamy pewności, że osoba po drugiej stronie słuchawki nie okaże się strategicznym klientem. Nie można więc bagatelizować żadnego połączenia, bo może ono okazać się bardzo ważne.

Możliwość kontaktu różnymi kanałami

W końcu oprogramowanie software contact center to możliwość kontaktu różnymi kanałami;’ przez telefon, czat, wideo czat. W ten sposób klient praktycznie od razu jest w stanie nawiązać rozmowę. Czasy, w których ludzie używali tyko telefonów dawno się skończyły. Obecnie trzeba dac każdemu różne możliwości kontaktu. W przeciwnym razie będzie można nawet stracić klientów. To zdecydowanie sytuacja mało komfortowa, do której nie można dopuścić. Lepiej więc zainwestować w nowoczesne oprogramowanie.